Samply minulého týdne: Black Sabbath, Offspring a Šmoulové

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi patnáctým a jedenadvacátým srpnem 2011.

Marie Rottrová ukončila kariéru, zatímco Chino Moreno, zpěvák kultovních Deftones, na ní pilně pracuje: představil projekt s názvem ††† (Crosses), jehož nové EP můžete zdarma stahovat na stránkách kapely. Podle anglického deníku Birmingham Mail se měli vrátit Black Sabbath v původní sestavě se zbrusu novým studiovým albem. Posléze se ukázalo, že šlo o kachnu. AC/DC uvedou vlastní kolekci vína (I.). Těžko říci, zda je inspiroval Sigurd Wongraven alias Satyr nebo jejich někdejší zpěvák Bon Scott, který v roce 1980 zemřel na otravu alkoholem. S mírným zpožděním přišly letní teploty. S milou a vždy vítanou ironií přišly silné bouřky. Ještěže Nightwish za chvíli vydají „Imaginarium“. Do Prahy přijedou Front Line Assembly, Samael, Keep of Kalessin a Melechesh, do Brna Tom Jones. „Crazy Clown Time“, tak zní název prvního hudebního alba Davida Lynche. Divit se budeme moci v listopadu. Kdo se však chce divit už teď, může přemýšlet, proč do Prahy zavítá Hudson Leicková, představitelka Callisto ze seriálu Xena, a povede hodinu, pardon, dvě hodiny jógy. Mastodon uvolnili další skladbu z připravované desky (Soundcloud).

Koncerty, studium, práce, rodinný i společenský život, alkohol, dobrá jídla, cestování, sex a úvahy o smyslu bytí, to vše bude muset na nějaký čas počkat, televize Nova spouští nový kanál. Po tragédii v americkém Indianapolisu se stalo totéž během festivalu Pukkelpop v Belgii. Pád pódia nepřežili čtyři lidé. Zpěvačka Patti Smith pracuje na scénáři k filmu inspirovaném vlastními vzpomínkami (II.). 31. října vyjde společné album Lou Reeda a Metallicy a jen o pár dní dříve DVD Orphaned Land „The Road to OR-Shalem“ (video).

Low přišli s klipem „Especially Me“. The Wretched End, kapela, v níž se angažuje slavný Samoth, vydá příští rok album s prozatímním názvem „Inroads“. Chris Mason, brankář týmu Winnipeg Jets, se předvedl v helmě s motivem Iron Maiden (III.). Bono skončil v nemocnici s podezřením na srdeční arytmii. Na Hip Hop Kemp přijelo 25 tisíc lidí. Viděli jsme Offspring a Placida Dominga. Uhodnete, kterému z těchto jmen se vytýká zaprodání se? Dodejme, že lístek na Offspring stál 790 korun, u Dominga jste si mohli posedět za více než 8 tisíc. V Brně probíhá Art Open – když budete jako já procházet městem s hlavou zabořenou do přehrávače, máte slušnou šanci narazit do jedné z mnoha zajímavých plastik zdobících historické centrum. Za zprávu týdne lze považovat skutečnost, že jistojistě budou druzí filmoví Šmoulové. To remake Blade Runnera, na který se připravuje jeho původní režisér, je jen takový prd ve větru.