Samply minulého týdne: Ben Rivers, ocasi a Eva Zaoralová

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 22. do 28. června 2015.

Uplynulo pětašedesát let od popravy Milady Horákové. Pořadatelé Letní filmové školy oznámili, že ji v červenci mezi jinými navštíví také režisér Peter Strickland. Author & Punisher se rozhodl doprovodit novou desku čtyřmi videoklipy, tady je první z nich. Do Smashing Pumpkins se na čas nadcházejícího turné vrátil bubeník Jimmy Chamberlin. Skladatel filmové hudby James Horner, který proslul zejména doprovodem „Titanicu“, ztroskotal ve svém letadle a zahynul. Spolupracovník Nine Inch Nails Alessandro Cortini zveřejnil první skladbu z alba, které vyjde v červenci u labelu Hospital Productions.

CITÁT TÝDNE
„Nikdy bych se už neprovdala za alkoholika.“
Eva Zaoralová odpovídá v rozhovoru pro Hospodářské noviny na otázku „Když se díváte zpátky, udělala byste něco jinak, kdybyste mohla?“

Propagandistické weby živily blud, že česká vláda financuje studia Madeleine Albrightové. Brent Hinds z kapely Mastodon se svěřil časopisu Guitar Player, že nenávidí heavy metal. David Bowie ohlásil vydání honosného souboru desek ohlížejícího se za roky 1969 – 1973 (I.). Silver Rocket se rozhodli dělat v létě společnost osiřelému klubu 007 a uspořádat tam několik koncertů. Zatímco kapela Queen oslavila čtyřicet let od vzniku skladby „Bohemian Rhapsody“ vlastním pivem, jehož výrobu zajistil český pivovar, propil se čelní představitel zdejšího pivního bigbítu Ota Hereš zdárně až ke svým padesátým narozeninám. Redakce televize CNN prokázala, že nedokáže odlišit arabské písmo od siluet vibrátorů a análních kolíků (II.). A když jsme u tématu: Lecter Music Agency vypustila do světa vinyl s albem „Paraphilic Elegies“ od samojediných Spasm. Dvě minuty nového traileru dokázaly vystihnout, jak je „45 let“ výjimečný film (YouTube).

Před brněnskou kavárnou Tři ocásci se fotilo ocasů dvanáct. Astronautalis se rozplýval nad festivalem MišMaš. V Londýně měla vernisáž nová filmová instalace Bena Riverse, která se posléze přetransformuje v jeho nový film „The Two Eyes Are Not Brothers“. Radnice Prahy 7 odložila plánovanou rekonstrukci Bia Oko. Slyšeli jste už o tom, jak v Sovětském svazu nelegálně kopírovali hudbu na vyřazené rentgenové snímky? Tak si zajeďte do Londýna na přednášku! The Bug a The Body dokončili nahrávání společného EP, které vyjde u labelu Ninja Tune. Protože vás určitě zajímalo, jak by vypadala loga amerických prezidentských kandidátů, kdyby byli blackmetalovými kapelami (III.), přinášíme dobrou zprávu: tady jsou. A když už jsme u mimořádně povedených log, nelze opomenout jedno zbrusu nové.

Slovy „ve chvíli, kdy se na český hudební scéně děje totální hovno, všude vládne zmar, neoriginalita a vlezdoprdelectví, přichází Mortal Cabinet“ oslavila zmíněná kapela úspěch svého crowdfundingového projektu, jehož výsledkem má být zejména album, které totálním hovnem nebude. Herec RJ Mitte, proslulý rolí syna protagonisty „Breaking Bad“, přijal roli modela na přehlídce Vivienne Westwoodové. Shura doprovodila videoklipem skladbu ze své desky „White Light“ a Chelsea Wolfe učinila totéž s „Carrion Flowers“ z nadcházející novinky. Johan Edlund oživil Tiamat. Pršelo a konal se festival Glastonbury. Otěže Samplů převzal na příští týdny melancholický Tomáš Kouřil.