Samply minulého týdne: Ben Frost, Altar of Plagues a Poutník

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo mezi 15. a 21. červencem 2013.

Další singl z letošního alba Davida Bowieho bude „Valentine's Day“ a vyjde i na sedmipalcovém picture disku, na jehož druhé straně bude instrumentální skladba „Plan“. To Carcass pustili do světa „Captive Bolt Pistol“, první smrtící vlaštovku z nové desky. V Ostravě koncertovali The Knife, Sigur Rós a Tomahawk, v Praze Crippled Black Phoenix. Ben Frost složil doprovod k divadelní adaptaci románu letos zesnulého Iaina Bankse „Vosí továrna“, kterou sám režíruje a poprvé uvede 1. srpna na Bregenz Festivalu v Rakousku. Za tragických okolností při rehabilitaci zemřel ve věku 33 let hudební novinář Tom Komárek. Časopis Rolling Stone umístil na obálku nového čísla fotografii Džochara Carnajeva, podezřelého z bombových útoků v Bostonu, a vysloužil si tím hodně hlasité odsudky (I.).

CITÁT TÝDNE
„Chci diskusi převést od nacionalistických skupin do širšího veřejného prostoru. Vlajka může být impulzem pro diskusi. Na demonstracích se nediskutuje. Chci vyvolat dialog bez agresivních přístupů.“
Tomáš Rafa, autor návrhů romsko-české vlajky, které jsou aktuálně vystavovány na pražské Artwall

Russell Mills se vrací – výtvarník, který stvořil obal ke zlomovému albu „The Downward Spiral“, znovu spolupracuje s Nine Inch Nails. Pro jejich letošní album „Hesitation Marks“ vytvořil čtyři různé obaly (II.). Altar of Plagues končí – poslední koncert odehrají v říjnu na polském festivalu Unsound. Aplikace multimiediálního projektu „Biophilia“ od Björk je konečně k dispozici pro přístroje s operačním systémem Android. Obálku nové desky Babyshambles nazvané „Sequel to the Prequel“ vytvořil na základě fotografií Pennie Smithové Damien Hirst (III.). Boba Dylana zadržela v New Jersey dvaadvacetiletá policistka, která řešila hlášení o podezřelém individuu a hudebníka nepoznala ani poté, co si jeho jméno přečetla na identifikačním průkazu.

V nákladu tisíc kusů vyjde desetipalec, na kterém pro charitu spojili síly Iggy Pop a Yoko Ono – profitovat by měl miamský útulek pro domácí mazlíčky. Pomoc potřebují i v Brně. Tamní pivnici u Poutníka magistrát nadále šikanuje a jedné z nejstylovějších náleven ve městě tak hrozí konec. V témže městě se vrátil Rudoarmějec na jedno z největších náměstí. Zrádce nebo hrdina? Benedict Cumberbatch hraje Juliana Assange a film „The Fifth Estate“ zveřejnil první trailer (YouTube).

Beck zveřejnil novou, patnáctiminutovou verzi skladby „I Won't Belong“, ve které ševelí i Kim Gordonová ze Sonic Youth. Antisemita a hojně vzývaný hudebník Varg Vikernes byl i se svou ženou, která si na legální zbrojní průkaz zrovna pořídila čtyři kvéry, ve Francii zatčen za podezření z přípravy masakru a po několika dnech propuštěn. Web justice.cz ve středu po svém zareagoval na zprávy o zásahu Nejvyššího soudu do případu „úplatků funkcemi“, když zkolaboval a nebyl mnoho hodin dostupný. Seznam.cz koupil třetinu akcií Novinek.cz, s nimiž už dlouho kamarádí na své titulní straně. Robert Candra se hezky rozčílil nad podobou nového webu pro ženy. Žeryk přišel o hlas – zemřel loutkoherec Miroslav Polák, jinak též mluvčí Divadla Spejbla a Hurvínka. Nový televizní kanál ČT art slibuje mezi jinými záznam koncertu skupiny Bon Jovi a pořad Jana Rejžka. Začal soud s Romanem Janouškem. V Panamě byla zadržena severokorejská loď převážející mezi cukrem části raket. Kim Čong-un se mezitím díval, jak rostou houby (IV.). A Samply míří také do lesů, pročež si dají týdenní pauzu.