Samply minulého týdne: Alanis, Avatar a Agrofert

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi dvacátým třetím a dvacátým devátým červencem 2012.

Média informovala, že Černého klikující doubledecker koupil ještě před začátkem olympijských her Andrej Babiš. Po jejich skončení bude stát vedle sídla Agrofertu. Počítače obsluhující íránská jaderná zařízení začaly po útoku hackerů hrát o půlnoci v plné hlasitosti skladbu „Thunderstruck“ od AC/DC. Jihoafrická kapela Iraqi Death Police momentálně nahrává album „Allah Will Fuck You“, k poslechu už jsou ukázky. V Praze na podzim zahraje skladatel filmové hudby Gabriel Yared. James Cameron si koupil 2500 akrů kolem jezera Pounoi na Novém Zélandu, aby měl kde nabírat inspiraci pro další díly Avatara. Ostraha jednoho z olympijských stanovišť obklopeného vojáky s pistolemi a samopaly nevpustila dovnitř fanouška s trikem kapely Weapon (I.), musel jej zakrýt. Dimmu Borgir momentálně zkouší s Českým narodním symfonickým orchestrem. Původně jsme vás chtěli potěšit klipem „Goddamn Lights“ od Zatokrev, ve kterém je dokonce diskokoule, ale protože nemládneme, zvítězila Alanis Morissette a její „Guardian“ (II., YouTube).

V USA vyjde komiks „Autopsy: Hell on Halloween“ odkazující na americké deathmetalové veterány. Skin ze Skunk Anansie bude vydávat knihu o černošských ženách v metalu. Nejbohatší celebritou na světě do třiceti let je Taylor Swift, druhou Justin Bieber, který mimochodem chystá videoklip, v němž si zahraje Michael Madsen. Corey Pierce, bubeník God Forbid, představuje své kulinářské umění. Společnost Honda použila v reklamě na nový model skladbu „You’ve Got Another Thing Comin“ od Judas Priest. Zpěvák Morrissey se stal tváří kampaně organizace PETA agitující proti kastrování domácích mazlíčků (III.). Sochu Stalina vystavenou před budovou Slovenské národní galerie v rámci výstavy Přerušená píseň, o které už jsme psali, někdo polil červenou barvou. Užijte si „Rosemary“ od Deftones. Svět oběhlo sdělení, že Rihanna si v St. Tropez vyšla nakupovat jen v bikinách, později se v Cannes dokonce proletěla na padáku. Chris Wolstenholme z Muse veřejně hovořil o své závislosti na alkoholu. Prý je to špatné. Ondřej Brody v pražské galerii Dvorak/Sec vystavuje fotografie zmučených čínských disidentů. Al Jourgensen byl hospitalizovan poté, co kvůli vyčerpání a dehydrataci ztratil během vystoupení vědomí. Polská verze časopisu Forbes zařadila Nergala na seznam nejvýznamnějších polských hvězd. Madonna během pařížského koncertu opět ryla do Marie Le Pen. Fanoušci pak následně ryli do Madonny, neboť se jim nelíbilo, že zpívala jen tři čtvrtě hodiny.