Samply konce srpna a začátku září: Praha Bubeneč a clipping.

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 25. srpna do 14. září 2014.

Manchester United vypadl v druhém kole Ligového poháru po porážce 0:4 s třetiligovým týmem Milton Keynes Dons. Po šestatřicetiletém manželství se rozhodl rozvést Neil Young. Na nádraží Praha – Bubeneč zastavil poslední osobní vlak (I.). Jednička na kandidátce TOP09 do komunálních voleb v Brně se rozhodla navrhnout vybudování koncertního Janáčkova centra v areálu Stadionu, tedy budově TJ Sokol, a nikdo se nesmál. Amy Winehousové odhalili v Londýně sochu a při té příležitosti u ní zapózovali její rodiče. Vydavatel knihy „Smrt spisovatele K.“ se svěřil médiím, že po intervenci Milana Kundery změnil její název na „Doživotí“, a pustil ji do prodeje. To filmový režisér Jan Němec před vydáním skrečoval patnáct let chystanou knihu rozhovorů. David Lynch se po svém rozhodl podpořit charitativní sbírku na výzkum nemoci ALS (YouTube).

David Bowie ohlásil vydání kompilace, kterou obohatí i dvě zcela nové skladby, zatímco Manes zveřejnili přebal nadcházející desky „Be All End All“ (II.). „Nizozemci, tým, který z 29 posledních kvalifikačních zápasů 26 vyhrál, dali prostě tentokrát soupeři šanci. A Češi se jí chopili. To není málo,“ napsal Luděk Mádl ve svém glosáři poté, co česká fotbalová reprezentace porazila tu nizozemskou 2:1. Pořadatelé Mercury Prize vyhlásili nominace za rok 2014, ocenění mohou získat Damon Albarn, Anna Calvi anebo Young Fathers. Neill Jameson z Krieg a Twilight už nemohl déle mlčet a vypsal se ze svého zklamání z podvodů svého někdejšího kamaráda a spoluhráče z Nachtmystium Blaka Judda. Shazzula režírovala pro Electric Wizard patřičně zkouřený videoklip avizující jejich brzkou desku. Novým klipem se prezentovali i tuzemští Neurotic Machinery (YouTube).

Oficiální internetové stránky první české fotbalové ligy referovaly o zahraničních hráčích teplického klubu pod titulkem „Africká kolonie v Teplicích“. Podcast Withered Hands, který si dal za cíl sledovat hnutí v doommetalovém undergroundu, ve svém druhém díle představil skladbu tuzemského projektu Semai. U Libína na Jičínsku napadli sršni účastníky orientačního běhu. Devin Townsend oznámil, že 27. října vydá nové album s mimozemšťanem Ziltoidem a napřesrok s projektem vystoupí v londýnské Royal Albert Hall. Všemožná periodika se předháněla v tom, kdo dříve zrecenzuje nové album U2. Filmový historik a teoretik David Bordwell se rozepsal o posledním filmu Jeana-Luca Godarda a označil ho za ten nejlepší, který letos viděl. Snímek Davida Finchera „Gone Girl“ zveřejnil data premiér dle států a zajímavě si poradil s „Československem“ (III.). ČT Art odvysílala první část dokumentární série „Fenomén underground“ a na hlavním kanále veřejnoprávní televize začalo též vysílání seriálu „Život a doba soudce AK“. Xavier Dolan se vyznal, že doufá, že v jeho anglicky mluveném debutu bude hrát Jessica Chastainová. Stephen O'Malley se svěřil magazínu Dazed, že by podle něj měl být na stodolarové bankovce Martin Luther King. clipping. vytvořili jeden z nejlepších klipů letošního roku (YouTube).