Give Em Blood Tour 2012

Základem každého kotle musí být silný vokál
Give Em Blood, Show Your Teeth, Desperate Times, Mordotua
23. března 2012
Hradec Králové, Kozinka

Grindpa Booking Agency, zčásti „maskovaná“ domácí kapela Mordotua, v pátek v královéhradeckém klubu Kozinka uspořádala menší bigbeatovou party. Za domácí se k Mordotua přidali ještě Desperate Times a za hosty dvě rakouské party Show Your Teeth a Give Em Blood.

Původně avizovaní turnovští All Friends Dead se na poslední chvíli z důvodu ochoření bubeníka omluvili, takže výsledné rozdílení bylo fifty fifty. Obě české skupiny do večerního reje přispěly specifickým crossoverem, ač těží zejména z prostředí death metalu v různé kombinaci s HC prvky. Od začátku dala Mordotua ráz celému večeru v podobě pařících vokalistů, což se ukázalo být vynikajícím hnacím prvkem. Po decentní hlasové a pohybové rozcvičce se vždy zpěvák stal zakládajícím členem moshe.

Přestože se Mordotua do přítomných pořádně zakousla, s ještě větší dravostí přišla mladá nadějná parta Desperate Times. Oproti ustálené tvůrčí promyšlenosti Mordotua předvedli Desperate Times styl, který bych charakterizoval jako „švédský stůl“. Na tom se nachází spousta dobrých věcí a Desperate Times ode všeho kousek ochutnali, ale z ničeho neokusili větší sousto než právě jen takovéto ďobnutí. Spolu se synkopicky atraktivním tempem vytvořila skromná ochutnávka hudebních stylů v celkovém pohledu obohacující zážitek.

„Po decentní hlasové a pohybové rozcvičce se vždy zpěvák stal zakládajícím členem moshe.“

Rakouští hosté se také přidrželi nové tradice pařících zpěváků a nabídli přítomným dvě možnosti pojetí metalcoru. Give' Em Blood těžkou deathovou desku a Show Your Teeth snové melodické pozadí. Oba interpreti kadencí ani důrazem nešetřili. Show Your Teeth všechny přítomné obklopili sadou houpavých tónů, jejichž celkový výraz by se dal zjednodušeně popsat stylem: „Seberte In Flames odpočinek a žeňte je, seč vám budou síly stačit, vpřed.“

Oproti pestrosti postavili Give Em Blood těžkou basovou stěnu, jíž v úvodních částech skladeb posilovaly zdůrazněné hluboce basové tóny. Show Your Teeth mě nadchli víc, než méně rozlítaní Give Em Blood, nicméně oba přispěli k vynikající atmosféře a tanečnímu reji, na němž ve finále skončil plovoucí i zpěvák Give Em Blood.