Fotbalové samply minulých 14 dní: Norwich City, Bazaly a FIFA

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 25. května do 7. června 2015.

Uplynulo patnáct let od vydání „Rated R“ a Škoda Auto představila nový kombík. Vedly se debaty o tom, zda měl v Cannes opravdu vyhrát film Jacquese Audiarda – například v hodnocení kritiků magazínu Variety skončil na patnáctém místě z devatenácti. Zpěvák skupiny Hypnos Bruno Kovařík doporučil hudebnímu recenzentovi Janu Vedralovi, aby kritizoval až poté, co na jeho vystoupení přijde tisícina lidí, co na koncert Roxette. Maximální kapacita O2 Areny činí 18 tisíc diváků a je tedy pravděpodobné, že se jeho přání splní. Anglický klub Norwich City, který se chlubí jednou z nejvěrnějších fanouškovských podpor, se po roce vrátil do Premier League a to způsobem, jaký si zaslouží necelých sedm minut vašeho času (YouTube).

Alois Hadamczik v novinách vysvětloval, proč už nechce investovat do sportovních klubů. Poison Idea se vrátili z evropského turné, zrušili další koncerty a oznámili časově neurčitou pauzu. To Godflesh a Prurient ohlásili společné americké turné. Na cesty po USA se rozhodli vyrazit také Autechre. Z obory hradu Hukvaldy utekla Liška Bystrouška (I.). Zloděj, který odcizil kolo baskytaristy největší kapely na světě Roberta Šimka, bicykl následně nabízel na internetu i se svým telefonním číslem a byl dopaden. Pavla Nováková sdílela s médii své fotografie z chirurgického zákroku v hrudní oblasti, který prý dopadl podobně dobře jako nový videoklip Blur (YouTube).

Do řady umělců, kteří upadli na koncertě a následně na sociálních sítích publikovali fotky svých oděrek, se zařadila St. Vincent. Škoda, že nehraje na Sázavafestu – to bychom se k tématu bývali dočkali tiskové zprávy, podobně jako když zemřel Michael Jackson nebo došlo k tragédii na Pohodě. Remízou 1:1, slzami i demolicí sedaček se skončila šestapadesát let trvající zápasová historie unikátního fotbalového stadionu Bazaly. Kalifornský pornoprůmysl se zalekl plánovaného opatření, podle něhož by herci museli v rámci ochrany zdraví nosit při natáčení brýle, ve svých obavách ale opomněl početnou skupinu fanoušků specifického subžánru filmů pro dospělé. Keira Knightley porodila dceru a zesílila šeptanda, že by se do role Barbara Conana mohl vrátit Arnold Schwarzenegger. U2 oplakávali zesnulého manažera a filmový teoretik Radomír Kokeš vydal učebnici „Rozbor filmu“ (II.). První singl nového projektu zpěváka Rammstein Tilla Lindemanna svou vepřově potratovou rétorikou stvrdil, že za dvouslovnými hesly je v jeho případě vždy něco víc (YouTube).

Na uklidněnou si můžete pustit třeba novou skladbu venezuelského producenta Arcy anebo amerického písničkáře Willise Earla Beala, případně si prohlížet nově vzniklý archiv barevných vinylů. Ve Švýcarsku zatýkali bafuňáře FIFA, díky čemuž nastal vhodný čas nejen k připomenutí si jednoho z nejlepších výstupů Johna Olivera, ale i znovuzvolení Seppa Blattera do čela organizace, na což Oliver reagoval novým výstupem a Blatter svou rezignací. Ani předseda Fotbalové asociace české republiky neměl důvod k radosti (III.), byť ze zcela jiných důvodů – jím vlastněný klub totiž prohrál finále domácího poháru s ještě donedávna se zachraňujícím Libercem. Na crowdfundingovém portále Startovač lámal rekordy projekt rozšířené DVTV, slibně se jevila i podpora staromódně provokativního projektu Mortal Cabinet. Na Broadway sestoupil Bůh, vše ale nakonec stejně přebil trailer na třetí „Sharknado“.