Farewell to Freeway – Filthy Habits

Sbohem, zajímavá kapelo
2011
Victory Records
35:00 (12 skladeb)
metalcore
www.myspace.com/farewelltofreeway

Vítejte do světa kýče, klišé, trendu a hloupých názvů. Vítejte u nové desky kanadských Farewell to Freeway.

Takto negativní úvod nachází opodstatnění již při prohlížení samotného alba, kdy na vás z obalu vykoukne polonahá dívka sedíc vkleče se smutným výrazem. Nebylo to tady už nesčetněkrát? Třetí počin je výsledkem tvrdé a usilovné práce kapely ve Stadium Sound v Agawamu a první, čeho si lze na „Filthy Habits“ všimnout, je dobře vyvážený zvuk, o nějž se postaral Eric Arena (např. A Day to Remember). Bohužel po dření se do úmoru vyprodukovali bratři Lambertovi a spol. pouze trendový metalcore s krásným zvukem a obalem, co mnoho lidí přivábí jako bavlněný svetr moly.

Ani po pěti letech si kapela nedokázala uvědomit, že vlivy pop-punku, který původně chtěla tvořit, prostě nestrčí v takové kvalitě do svého klišovitého metalcoru. Právě pop-punkové popěvky dělají z nového výtvoru hůře poslouchatelnou záležitost. Pokud se odmyslí tento neduh, instrumentální fragment je odehrán dobře, ale chybí nápady, které by udržely desku nad vodou průměrnosti.

Jestliže prvotina „Definitions“ měla vyjádřit to, co členové kapely jsou, je obtížné si představit, co reprezentuje novinka „Filthy Habits“. Na trhu je to jenom další deska, která zapadne v průběhu roku a „nikdo“ po ní neštěkne. A tak by to mělo být, protože Farewell to Freeway se nikam od poslední nahrávky příliš neposunuli a zůstávají tak v šedém průměru. Nebylo by tedy divu, kdyby americký rapper Freeway dával sbohem této kapele za pár let místo toho, aby skupina dávala sbohem jemu za to, že je slavnější a úspěšnější se jménem, které kdysi kanadský kvintet chtěl mít také.