Amarante - Udana Prana

Ať si říká kdo chce, co chce - láska hory přenáší
2013
vlastní náklad
45:10 (11 skladeb)
indie folktronica
http://amarantemusic.com

Manželská dvojice Josh a Jysi z kalifornského Fresna ukazuje, jak pocitově harmonická a intimní může být muzika, když se na ní společně podílí dokonale spřízněné duše. Podle všeho jim to spolu klape náramně, alespoň jejich hudba to napovídá.

Umí se shodnout v základních principech, na kterých jejich písničky stojí, a že nejde o plácnutí do vody, dokazuje i fakt, že „Udana Prana“ je za poslední rok už čtvrtou společnou hudební zpovědí. Zasněnými tóny nového alba prochází magnetický zpěv obou, akustická provázanost i elektronická magičnost. Skladby dýchají tu tesknou, tu bezstarostnou atmosférou a krom mrazivé soudržnosti zaujme hlavně něžná kytara dodávající všemu maximálně poklidný ráz.

Dvojicí pulzuje parádní a jednoduché písničkářství, přesto jejich svůdný folk potřebuje čas ideální pro rozjímání v náladách. Převládají pozitivní vibrace, vokály stojí proti sobě i vzájemně rezonují a lahodná hlasová pestrost je v písních tím nejúčinnějším kouzlem. Oba vědí, co jeden od druhého očekávat, ale posluchač bude naproti tomu často překvapen, příkladem když zaslechne decentní nácviky Morcheeby, závany devadesátkového popu, bluesové rytmy i intimní zvuk piana.

Všeho však s mírou. Ostatně J & J zůstávají skromnou dvojicí, hudebně souzní v první řadě pro sebe a až v druhém sledu pro ty, kdo o ně náhodou zavadí. Abyste si udělali letmý obrázek, doporučuji výše vyslechnout emocionálně naprosto vypjatý cover Deftones „Change (In the House of Flies)“, který překvapivě nenaleznete ani na jednom z jejich alb.