Zpěvačka Kauflantu vyhrála televizní šaškárnu

Lenka Hrůzová, zvaná „Lo“, zpěvačka alternativní skupiny Kauflant, jejíž vinyl vyšel v roce 2010 u Piper Records, se stala celkovou vítězkou televizní pěvecké soutěže Hlas Česko Slovenska.

Slovníček základních pojmů:

Hlas Česko Slovenska – běžná televizní šaškárna z produkce TV Nova, podobná SuperStar a X Factoru, sloužící k uspokojení konzumního televizního publika, zvýšení zisků mobilních operátorů či podobně obskurním účelům.

Lenka „Lo“ Hrůzová" – čtyřiadvacetiletá holka z Kopřivnice, v minulosti mající problémy s alkoholem či drogami a žijící například ve squatu nebo také na ulici. Zpěvačka skupiny Kauflant, v menší míře také Nesselsdorf či Memoria. Vítězka druhého ročníku soutěže Hlas Česko Slovenska, kde ji koučoval hrdina národního bigbítu Pepa Vojtek.

Kauflant – alternativní skupina z Kopřivnice, žánrově podobná třeba Už jsme doma nebo Uštkni. Jediné bezejmenné album vyšlo roku 2010 na vinylu u Piper Records a již na něm se nachází hlas Lenky Hrůzové.

Piper Records – alternativní hudební vydavatelství z Kopřivnice, vydávající především lokální soubory, žánrově někdy podobné produkci Silver Rocket. Dosud zde vyšla například alba od kapel Nierika, Lu, Kauflant, C, Milano, Negero, Mucha nebo Madebythefire.

Resumé: Skutečnost, že zpěvačka skupiny Kauflant se stala vítězem Hlasu Česko Slovenska, je přibližně podobný paradox, jako když blackmetaloví Master's Hammer nahráli vánoční lidovou koledu v úpravě pro vojenský promenádní orchestr. Nebo když tehdy sedmaosmdesátiletý herec a někdejší „chrabrý princ“ Lubomír Lipský obdržel cenu Anděl v kategorii Hard & Heavy. Nebo když finalistka SuperStar 2005 osobně vystoupila na vyhlášení cen Břitva 2009. Nebo když Gride, See You in Hell, Mass Genocide Process, Drom či Or byli nominováni na Anděla. Nebo když na zcela malém festiválku Cultburger Picnic osobně vystoupila princezna Růženka z pohádky „Jak se budí princezny“.