Z výročí Radia Wave se stane happening

Na 13. narozeninách radiostanice, které dělá vlny, zahrají Gazelle Twin a Lighting Glove, pro které jsou hudba a politika spojité nádoby.

Producentka Gazelle Twin se zhostila role pištce v branách brexitu. Zvuková krajina loňského alba Pastoral, která se skládá z přelámaných beatů a samplů flétny i dalších lidových nástrojů, je tedy všelijaká jen ne bukolická. Naopak je ostrou obžalobou krátkozrakého nacionalismu.

Vůči němu jsou podobně nesmiřitelní i stálí hosté různých antirasistických akcích, čeští Lighting Glove, kteří také mají k Británii blízko. Inspirují se jak tamní pestrobarevnou klubovou scénou, tak postpunkovou šedí.

Rovněž Andy Turner a Ed Handley, kteří v Plaid míchají chytrou taneční muziku, za sebou minulost mají aktivistů. Projekt The Black Dog, v němž dříve působili, si dobíral konspirační teorie i postpravdu.

Party ku příležitosti 13. narozenin Rádia Wave se koná 11. ledna v MeetFactory na pražském Smíchově. Začíná se v osm večer. Vstupenky jsou v prodeji v síti Goout za 199 korun nebo také na místě.