Wolves in the Throne Room přijíždějí ukázat možnou tvář black metalu

Americká kapela sdružená okolo bratrů Aarona a Nathana Weaverových se do Prahy vrací po osmi letech, během kterých se toho hodně událo.

„Trio z washingtonské Olympie, které od roku 2003 neúnavně posouvá hranice black metalu,“ představují Silver Rocket a TJ Praha kapelu, kterou blackoví puristé nikdy nesnesli, přitom ta vždy stavěla na autenticitě a sepjetí s přírodou, což bylo norské větvi žánru odjakživa blízké. Tak či onak, loni se Wolves vrátili albem Thrice Woven, na kterém hostují mimo jiné Anna von Hausswolff nebo Steve von Till (Neurosis).

Wolves in the Throne Room za sebou mají šest řadových desek, včetně vyloženě experimentálních pojetí vlastního zvuku, black metal zůstává srdcem, kolem něhož ale bují tkáň ambientu anebo folklórní ozvuky. „Koncert ve Futuru je jedinečnou příležitostí zažít tuhle výjimečnou kapelu bez festivalových bariér.“

Takže si zapište: 7. července od osmi večer v pražském klubu Futurum. Vstupenky v předprodeji stojí 350 korun, na místě to bude za rovná 400. A jako support belgičtí Wolvennest.