Vychází antologie českého fanzinu

Kniha pojednává o fenoménu neoficiálních amatérských časopisů, který na východ od Železné opony téměř není popsán. Nese příznačný název Křičím: „To jsem já.“

Nutkavá potřeba se vyjádřit a vybojovat si svůj prostor pro sebeurčení je totiž jediné pojítko mezi fanziny a hlavně jejich tématy. V Křičím: „To jsem já“ se lze dočíst celkem o sedmi z nich. Každou z těchto kapitol připravil uznávaný znalec pod dohledem editora Pavla Kroulíka z Respektu. Výslednou kolektivní monografii pak předmluvou uvedl publicista a spisovatel Karel Veselý.

Miloš Hroch z Radia Wave psal o hardcore punku, Ivan Adamovič o sci-fi, Jitka Kolářová se soustředila na feminismus, Michal Nanoru a Pavel Turek se podělili o autorství kapitoly o fotozinech, Jaroslav Švelch přiblížil psaní o videohrách, Antonín Tesař se zaměřil na komiksové fanziny a konečně na Viktoru Palákovi bylo pojednat o metalových zinech.

Slavnostní křest této ojedinělé knihy z produkce nakladatelství PageFive se uskuteční 16. listopadu 2017 v sedm večer v pražském Centru architektury a městského plánování (zkráceně CAMP). Při této příležitosti vystoupí Obelisk of Light feat. Molly a kolektiv Endless Illusion.