Vinyle letos dominují kytary a aktivity vedoucí podzemní trendy na povrch

V nominacích za rok 2018 se hned dvakrát objevuje jméno Čáry života, v kategorii Album roku figuruje vedle novinek kapel Tomáš Palucha a Povodí Ohře.

„Pomalé a smutné písničky o lásce,“ tak charakterizuje Jan Boroš, člen rozpadnuvších se Fiordmoss, své autorské písničky, které vydal pod jménem Čáry života na albu Stínítko. Lo-fi nahrávka na hranici naivního deníčku a vábivé intimity zaujala porotu cen Vinyla natolik, že se v letošním nominacích objevuje hned ve dvou kategoriích. V té „hlavní“, totiž Album roku, ji doprovází eponymní debut desperátů Povodí Ohře a taky Čaro, nová deska proměnlivé kytarové kapely Tomáš Palucha.

Mezi objevy pak vedle Čar života najdeme kytarové nováčky Market. „Jejich ambiciózní mix art rocku, indie a popu na skvělé desce Art Star míří na spoustu cílů a většinu z nich i trefuje,“ píší organizátoři cen a doplňují ještě jméno producenta Bílej kluk. Ten náleží i k platformě BCAA, pražskému kolektivu, který „posouvá hranice klubové hudby směrem k vizuálnímu umění a aktivismu“. Právě aktivity BCAA byly nominovány v kategorii Počin roku, po boku aktivit kolektivu promotérů, DJů a umělců Wrong a taky platformy Zvuk „podporující vzdělávání, tvůrčí dialog a realizaci projektů v oblasti elektronické hudby a zvukového umění“.

Ceny Vinyla budou předány v rámci koncertního večera, který proběhne již tradičně v prostorách Lucerna Music Baru a to 13. února 2019.