V Praze vyrostou po deseti letech hlukové stěny Boris

Amplifier Worship: japonští svérázové Boris si nejlepší popis své tvorby napsali už před lety sami. Uctívání moci hluku je také jednou z mála konstant jejich tvorby, která se pohybuje od syrového droneu přes přebuzený stoner až po experimenty s popem a elektronikou. Teď přijedou do Prahy v rámci společného turné s postmetalovými oblíbenci Amenra.

Vize Boris navazuje na průkopníky Melvins a Earth, ale také na klasickou psychedelickou a hlukovou scénu Japonska, ve všech případech však trio nedělá kompromisy a řídí se výhradně vlastními rozmary. A nezapomínejme ani na kolaborace s hudebníky formátu Sunn O))), Merzbowa nebo Keijiho Haina. Nutno dodat, že reakce na živá vystoupení mluví o zásadním, extrémně intenzivním zážitku, který dává skladbám nový, velice destruktivní rozměr. Stěna oranžových zesilovačů koneckonců mluví sama za sebe.

Podobné ohlasy sklízí i kapela Amenra. Poslední zprávy ze setů častých návštěvníků našich krajů hovoří o apokalyptické náladě a uhrančivosti jejich postmetalového válce. Věhlas Belgičanů již několik let roste a vydání loňského alba na Neurot Recordings, labelu samotných Neurosis, se dá brát za logické vyvrcholení jejich snahy. Opět: čekejme masivní zvukové stěny a majestátní atmosféru.

Amenra a Boris se v Praze představí 25. února, dějištěm bude Palác Akropolis.