V Praze se vůbec poprvé představí P.O.S – zakladatel kolektivu Doomtree

Nedlouho po koncertě kapely Sophia si (nejen) v Silver Rocket znovu plní sny – do Prahy míří „bez nadsázky klíčová postava alternativního rapu posledních patnácti let“ – Stefon Alexander, tedy P.O.S.

„Rapper, producent, aktivista, všestranný hudebník, jeden ze zakladatelů kultovního kolektivu Doomtree, umělec Rhymesayers Ent.“ – není divu, že pořadatelé jeho prvního českého koncertu píší o tom, že „persony podobného kalibru se v Praze neobjevují zas tak často“. P.O.S přijíždí s novou deskou Chill, Dummy v zádech.

Po punkových začátcích „začal hip hop brát P.O.S vážně v roce 2001, kdy založil Doomtree. Debutové album Ipecac Neat vyšlo o tři roky později a hned poté následoval podpis s Rhymesayers. Po vydání klíčové desky We Don't Even Live Here v roce 2012 došlo ke zlomové události v Alexandrově životě – kvůli selhávající ledvině byl nucen zrušit americké turné. Náhradní orgán mu nakonec nabídl někdejší spolužák a sága P.O.S mohla pokračovat. Díky bohu – letošní novinka Chill, Dummy je hravým, ale zároveň naléhavým a sugestivním důkazem, kam až lze v undergroundovém rapu zajít.“

Jako host vystoupí slovenské Modré hory, „které rovněž premiérově představí v Česku své nové album s názvem Luxus clan“. Album, na kterém hostuje nejedno povědomé jméno: Sims, Ceschi, Aby Wolf, Bleubird, Jared Paul, Andy the Doorbum.

Koncert proběhne 5. prosince v pražském Futuru, vstupenky v předprodeji jsou za 300 korun, na místě budou a padesát dražší.