Tajemný Scott Walker na divadelních prknech

Nová kompozice temného zpěváka, kterého za svůj vliv označil mimo jiné Mikael Åkerfeldt (Opeth), není určená na desku, ale pro taneční číslo v londýnské opeře.

Scott Walker, v 60. letech popová hvězda (The Walker Brothers, kteří ovšem bratry nebyli), nyní enigmatický zpěvák a experimentátor, složil hudbu k tanečnímu vystoupení, které je součástí cyklu „Cocteau Voices“ uváděného v londýnském ROH (Royal Opera House). Jeho inscenátorkou je Aletta Collinsová.

„Musím přiznat, že nejsem zrovna Cocteauovým obdivovatelem. Jsem nicméně obdivovatelem Aletty Collinsové a její práce. Takže když mě požádala o spolupráci se záměrem dekonstruovat původní taneční skladbu, byl jsem vděčný za podnět pokusit se převrátit něco, co je v mém skromném úsudku obstarožní kus mizogynie, a použít jeho stopy k vytvoření něčeho nového,“ uvedl Walker v prohlášení k novému projektu.

Zatím poslední Walkerova řadová deska „The Drift“ vyšla v roce 2006, předloni se podílel na skladbě „Two Suns“ britské hudebnice Bat for Lashes.