Swervedriver, kult, který byste měli poznat, poprvé v Praze

„Jedna z nejvíce inspirujících kapel legendárního anglického labelu Creation“ přijede zahrát alba Raise a Mezcal Head. Čtěte dál, i pokud vám to nic neříká a máte dojem, že se chystá koncert pro unavené pamětníky. „Uslyšíme živou a aktivní kapelu,“ říkají Scrape Sound a Silver Rocket, kteří za tímhle koncertem stojí.

„Dnes je těžké si to představit, ale MTV hrála na začátku 90. let zásadní hudbu. V pořadu 120 Minutes, který běžel vždycky v neděli večer, se střídaly kapely, které na obou březích Atlantiku definovaly 90. léta. A pokud byl člověk jen trochu pozorný posluchač, dovedl poměrně snadno rozpoznat, jestli je ten a ten nový objev buď z Anglie, nebo ze Států. Co ale se Swervedriver? To byl oříšek...“

Právě Swervedriver teď do Prahy míří na vůbec první koncert (!), který bude navíc představovat návrat k prvním dvěma albům. „Tahle kapela v sobě spojovala zasněnou atmosféru britských shoegaze kytarovek s tahem a sklony k heavy zvuku amerických skupin.“ Zakládající členy Adama Franklina a Jimmyho Hartridge doplní též bubeník Mikey Jones a basák Ben Ellis (doprovodná kapela Iggyho Popa).

O jedinečnosti zvuku kapely se budete moci přesvědčit 23. května 2018 v pražském Futurum Music Bar, vstupenky v předprodeji stojí 450 korun, na místě budou o stovku dražší.