Strhující Algiers doprovodí v Brně rapper Piernikowski

Vyhlášená (zdaleka nejen) koncertní kapela přijede na svou jihomoravskou premiéru 15. února 2019.

„Město Atlanta je místem protikladů. Na jedné straně doutnající sílá Ku-klux-klanu na druhé Martin Luther King. Atlanta je i domovem Algiers . Kapely, která se nebojí spojit protichůdné žánry jako gospel či punk, stejně jako vrací politiku do indie rocku,“ píší pořadatelé jejich brněnského koncertu.

Za sebou mají koncertování spolu s Depeche Mode, Nine Inch Nails či Interpol, stejně tak ale třeba nedávný pražský koncert v legendární špeluňce 007. Tady se velikášství opravdu nedočkáte, tuhle hudbu řídí instinkty, jak o tom svědčí neobyčejná kombinace „postpunku, krautrocku, world music, afrobeatu, pohrávající se soulovými vokály“. Kombinace mimořádně funkční.

„Večer otevře polský rapper a producent Robert Piernikowski, který se u nás výrazně zapsal svými hudebními projekty Napszyklat a Syny. Jako vždy, absurdní humor i netradiční přístup k hip hopu zachován, jen sílá raných devadesátek a temná atmosféra tentokrát prosakuje viditelněji.“

Koncert proběhne 15. února 2019 v brněnském klubu Kabinet múz. O tři dny dříve se Algiers představí i v pražském Lucerna Music Baru.