Špinavé žánry, vlídný Antitrend Festival 2018

Antitrend Open Air festivalu opět zavítá do prostředí vesničky Žabčice. Letošního headlinerem budou bezesporu Cytotoxin z Německa, kterým budou sekundovat švédští Deranged.

V sobotu 23. 6. 2018 se uskuteční již 14. ročník dnes již prakticky kultovního Antitrend Open Air festivalu. Festival se koná v příjemném prostředí vesničky Žabčice, která se nachází kousíček od jihomoravské metropole Brna – navíc v luxusní vzdálenosti zdejší vlakové zastávky.

Všem, kterým v žilách koluje láska k hudebním stylům jako je death, grind, brutal death, gore grind, fastcore či crust. Pravděpodobně nejsilnější sestava dosavadní čtrnáctileté historie čítá hned 17 kapel z 8 různých zemí a ani letos nebude chybět několik opravdových lahůdek. Letošního headlinerem budou bezesporu Cytotoxin z Německa. Kapela se na Antitrend festu objevila již před pár lety, od té doby jejich popularita značně narostla.

Coby co-headliner se letos v Žabčicích představí švédská legenda Deranged. Počátky této gore formace se datují až do roku 1991 a za celou dobu své existence se může pyšnit téměř desítkou dlouhohrajících CD. Těšit se můžete také na švédský slamming goregrind Anüs, slovenské Craniotomy, Gore and Carnage z Mexika nebo brazilské Nervochaos.

Z domácí scény přijedou Melancholy Pessimism, Fleshless, Gutalax, Mincing Fury, Sheeva Yoga, Stolen Lives, Spineless Fuckers nebo Slup a Shitsystem.