Slyšte nenápadné, ale silné hlasy Fletchera Tuckera a Chucka Johnsona

„Nemáte čas strávit sedm let v Big Sur nasloucháním prázdnotě? Poslechněte si Cold Spring od Fletchera Tuckera,” říká písničkář Devendra Banhart o hudebníkovi, který se spolu s Chuckem Johnsonem objeví na pražském koncertě.

A abychom to fakticky sladili, Big Sur je malebná kalifornská pobřežní oblast a Fletcher Tucker básník, výtvarník a hudebník, který své „různé aktivity spojuje při vedení labelu Gnome Life. Celou jeho tvorbu pak prostupuje hluboký respekt k místu, kde žije.“ Nyní přijede do Prahy, žánrově budeme kmitat na frekvencích amerického kytarového primitivismu a dronujícího folku. Přijďte se napojit na přírodu.

K tomu dopomůže i druhý účinkující, Chuck Johnson, který „představí současný materiál v duchu alba Balsams, kde namísto akustické kytary usedl za pedal steel guitar. Výsledkem je až bolestná krása vybízející k ponoření a zapomenutí na tok času.“ Pořadatelé připomínají třeba náladu společných desek Daniela Lanoise a Briana Ena.

Hostem pražského koncertu bude Ivan Boreš, člen lomozící Masáže, který se tentokrát představí ve své tišší inkarnaci. „Představena bude vlastní tvorba směřující do klasické komponované hudby i úpravy lidových hudeb od Peru po Španělsko. A možná dojde i na pár překvapení.“

Koncert se koná 7. listopadu v pražském klubu Punctum, vstupenky budou na místě k dostání za 200 korun. Pořádá jednotí duo Letmo Productions a MarastMusic.