Setkání Diamandy Galás a Maji Ratkje na pitevním stole: přijďte v neděli do Puncta

Jednota uvádí pražský koncert dvojice James Welburn a Juliana Venter. V žižkovském experimentátorském doupěti je doprovodí jeho chorý plod Chlamydoe.

„Na hranicích a v meziprostorech se pohybujeme velmi rádi – a koncert improvizačního projektu W/V bude z tohoto hlediska mimořádně výživný,“ hlásí Jednota a dává věci do souvislostí. „Brit Welburn si prošel třemi asi nejsilnějšími hudebními scénami v Evropě. Po londýnských začátcích dlouho pobýval v Berlíně, odkud se přesunul do Norska. A v jeho tvorbě se to všechno odráží – hutnost kytarového noisu ve stylu Skullflower, berlínské nadšení pro experimenty i virtuozita a důkladnost norských improvizátorů.“

„Případ Jihoafričanky Venter je ještě zamotanější. Zpěvačka s operním vzděláním začala v avantgardních jihoafrických projektech, jako byl nadžánrový a v pravém smyslu exotický The Mud Ensemble, posléze se ale přestěhovala do Berlína (kam jinam).“ Za sebou má třeba i práci na v Cannes uvedeném filmu Sklizeň (Die Stropers).

A společný koncert? „Nebeský zpěv, bestiální vřískot a glosolálie. Nevíme, kam hudba dvojici zavede, ale rozhodně chceme být u toho.“ Navíc ve společnosti tvořivých chaotiků Chlamydoe.

Koncert W/V a Chlamydoe proběhne v neděli 2. června v žižkovském Punctu, vstupenky budou k dostání jen na místě.