Regis, Actress, Fis: Lunchmeat ohlašuje druhou dávku

S jídlem roste chuť. Loňský Lunchmeat se po několika menších ročnících rozrostl do plnohodnotného festivalu evropského formátu a také druhá oznámená skupina letošních vystupujících naznačuje, že ústup z vydobytých pozic se konat nebude.

Už teď je jasné, že taneční části line-upu bude dominovat pán temného techna Regis aka Karl O'Connor, vedoucí labelu Downwards. Ten letos slaví pětadvacet let a Lunchmeat u té příležitosti slibuje speciální showcase. Další jména jsou zatím neznámá, na rozdíl od mladší značky Night Slugs, která slaví desáté výročí a kterou zastoupí Bok Bok, Girl Unit a L-Vis 1990. Čekejme barevnou, ujetou elektroniku jako kontrapunkt strohého Downwards zvuku.

Z experimentálnějších jmen láká Fis, který v posledních letech především staví drtivé zvukové stěny. V Praze bude mít navíc několikadenní rezidenci. Veletržní palác navštíví také Actress, který loňským albem AZD dokázal, že jeho podivná melodika je stále aktuální, a futuristické duo Amnesia Scanner.

Lunchmeat opět nezapomíná ani na domácí scénu, kterou bude zastupovat modulární techno Citty a snící Awali s audiovizuálními sety, které budou na festivalu zřejmě opět všudypřítomné. Spolu se dříve potvrzenými jmény – Fatima al Qadiri, Demdike Stare nebo Lee Gamble – soupiska budí respekt už nyní. A to ještě nejsou venku všechna jména.

Festival letos proběhne mezi 4. a 6. říjnem ve Veletržním paláci v Praze.