Po Zole Jesus se Beseda rozrůstá o další jména

Vlídný moravský festival je proslulý mimo jiné skvělým výběrem z československých scén, což aktuální oživení lineupu jen potvrzuje.

K již dříve zveřejněným jménům jako Kalle, Pacino či Ventolin i headlinerce Zole Jesus tak nyní přibývají například klubový producent Pišta Kráľovič alias FVLCRVM, „mezigenerační spojení dvou silných osobností slovenské scény pak nabídne projekt Pjoni & Burgr“.

Vrací se taky Nylon Jail, Ghost of You a těšit se můžeme i na Orient, jimž aktuálně vyšla skvělá deska V. Do kytar se hrábne méně (Vees), středně (Fox Territory) i více (Nikander, Mara Jade). A těšit se můžeme i na Povodí Ohře (foto), jejichž nadcházející deska bude pro mnohé zajisté soundtrackem letošního léta.

A nachystán je i netradiční odvaz v podání německých Kuf anebo „talentovaného písničkáře Thomase Olivera z Nového Zélandu, který se během své kariéry objevil na stejných pódiích jako Eric Clapton nebo Joe Cocker“.

Šestadvacátý ročník festivalu se uskuteční v Tasově u Veselí nad Moravou 3. a 4. srpna 2018. A dobrých deset jmen do lineupu ještě přibude.

A kdo ví, třeba přijede i Vlasta Petržela.

foto: Matěj Hošek