Piper Records Night počtvrté: Kopřivnice žije i v čase po Mandale

Město tatrovek žije překvapivě i v čase po Bowiem a Mandale. O tento unikátní kulturní prostor byla Kopřivnice nedávno ochuzena, místní promotéři-nadšenci to ale nevzdávají a zvou na v pořadí již čtvrtou Piper Records Night.

„Máte rádi indie rock či black metal s prvky noisu? Anebo snad minimalistické slowcorové písničkářsví? Zajímá vás, jak zní nejlepší emocorová kapela v dějinách českého hardcoru? V tom případě pro vás máme samé dobré zprávy,“ říkají pořadatelé s neúnavným Markem Horynou v čele. Jak naznačují, headlinerem bude tentokrát severočeský kult Ravelin 7, jehož koncerty jsou nejen na severní Moravě svátkem. Kapelu, která vydala jedno z nejzásadnějších alb tohoto žánru u nás – 7 kroků po zamrzlé řece – a která aktuálně připravuje novou studiovou nahrávku, není radno propásnout.

Ravelin 7 stále nahrávají, zato táborské duo Kalle, jež se na Piper Records Night také představí, už má novou desku venku. Jmenuje se Saffron Hills a vy byste ji měli slyšet, protože „(...) Kalle dospěli. A rozhodně nedospěli v rtuťovitého křiklouna. Introvertní deska nepotřebuje nikomu nic dokazovat ani nikoho poučovat. Kalle nás naopak nechávají s jistou skromností nakouknout pod povrch jejich sepětí,“ jak ve své recenzi pro Radio Wave píše Judita Císařová. Nakoukněte i naživo.

Kromě Ravelin 7 a Kalle přijedou také brněnští Acute Dose, které Horyna už před časem pasoval na nejlepší českou kapelu dneška. „Britský zakouřený styl, psychedelie, uvolněnost, cigárko za volantem a loket pěkně ven,“ přibližuje jejich nenucenost. Line-up uzavírají místní hrdinové Drutty. Že jste je ještě neslyšeli? To byste si je ale měli poslechnout!

Pořádají Piper Records, Dialog Crew, Kachnička Entertainment, Mandala Crew, Diycore a někteří další, kteří „ještě stále věří na muziku a groupen love“. See you 10. listopadu v kopřivnickém Katolickém domě. Začíná se v 19 hodin, přijďte včas. A nezapomeňte se naklikat tady.