Patnáct důvodů, proč i letos zavítat na Žižkovskou Noc

I tentokrát se najde nemálo důvodů, proč navštívit největší klubovou akci u nás - festival Žižkovská Noc. Co doporučujeme navštívit my z Aardvarku?

Žižkovská Noc je festival multižánrový a multikulturní. My se však podíváme hlavně na jeho hudební složku, jelikož k té máme u nás v magazínu asi nejblíže.

1.) Drom a Moro Moro Land
V Modré Vopici zahrají dvě kapely, s nimiž nás spojuje především jejich společné splitko, kterému jsme skromně dopomohli na svět. Obě kapely spolu v loňském roce prožily mnoho strastí i slastí na východoevropském turné, a tak je pojí mnohem silnější pouto, než pouze zmíněná nahrávka. A mimo to, Drom máme opravdu rádi, fandíme jim a podporujeme je, co to jen jde.

2.) Kistvaen
Depresivní black metal z Rumunska. Protože všichni chceme mít natolik bezstarostné a radostné životy, že jich dosáhneme jen skrze utrpení, bídu a bolest. Čistokrevné zlo v té nejryzejší podobě a bez kompromisů. Nebo je snad všechno jinak?

3.) Mutanti hledaj východisko
Další alternativnost a mezižánrovost z náručí Landmine Alert pro fanoušky všeho divného. Pro mnohé těžko uchopitelné, pro jiné těžce stravitelné, pro další těžce pochopitelné. Pro nás těžce zajímavé.

4.) Květy
Držitelé ceny Vinyla z druhého ročníku za Desku roku a oblíbenci rádia Wave. Pilně koncertující, ostře sledovaní, originální a zajímaví.

5.) Ubožák
Psychedelie, lo-fi, podivnost, nevyzpytatelnost, minimalismus z Plzně. Celou dobu budete přemýšlet, co že se to před vámi na pódiu odehrává. A až na to konečně přijdete, bude už dávno vyhrávat úplně jiná kapela.

6.) Tengri
Překvapivě hodně náročný postrock na poslech i soustředěnost. Mnoho ploch, hutná atmosféra, housle. Beze slov, ale tolik sdělených myšlenek.

7.) Saiga
Pražská stoner/psychedelic/fusion chuťovka, které si všimli i v jednom zaoceánském magazínu. V létě rozjařili Psy-High, na podzim debutovali.

8.) Sousedi
Kytara a violoncello ze Smíchova, purpurové ozvěny, ladnost, instrumentální vyspělost. Naživo uvolňující pohodička. Nech se pohladit. Ze stáje Polí5.

9.) BBYB
Chacharská šílenost pro všechny hudební perverzáky. Cyber grind, tekno, digital hardcore. Smím prosit, babi?

10.) Ufajr
Další zástupci labelu Landmine Alert, tudíž další stylová rozmanitost. Před rokem na sebe výrazněji upozornili především živým hudebním doprovodem k němému filmu Die weiße Hölle vom Piz Palü z roku 1929. Jaro sice klepe na dveře, ale téhle mrazivosti se neschováte.

11.) Cartavetro
Italská lahůdka pojící posthardcore, postrock a shoegazový feeling. Vzdušné, povznášející a odlehčené. Prý dokonce hypnotické.

12.) Mucha
Nedávno nám tu vyšla recenze na poslední desku. Osvěžující, drzá a neokoukaná. Nikola, ne ta recenze.

13.) První hoře
Taková naše kabaretní klasika, která se loni podívala i na Brutal Assault.

14.) Vladimir 518
Co naplat, že nás minule na prdel zrovna neusadil. Dáváme mu šanci i letos – koneckonců ho pořád máme rádi, že.

15.) Dva dny. Více jak třicet scén. Stovky interpretů. Desítky žánrů. Směšné vstupné. Každý si vybere.

Veškeré informace o festivalu, který se koná 13. a 14. března v Praze, naleznete na facebooku akce.