Ozvěny Vinyly čekají zvukové spletence a zdrogovaní pavouci

Druhý z pražských večerů, na němž pořadatelé cen Vinyla vybírají to nejzajímavější ze zdejší hudby, představí White Wigwam a Misty Picture. Již tradičně v Café V lese.

Večer zahájí Misty Picture, zatím jen koncertní projekt, za nímž najdeme dvojici Barbora Polcerová (Enchanted Lands) a Wim Dehaen. S kolektivem Genot Centre spjatá dvojice letos předskakovala duu Visible Cloaks, což dává maximální smysl – také oni nevyzpytatelně splétají zvuky neurčitého a setrvale magického původu. Digitální harmonie a kouzlo přelévajících se zvuků.

A k tomu obrazový doprovod v režii H5io (který stojí třeba za multimediální prezentací estonského producenta Shift Tides, logem trendsetterského vídeňského labelu AMEN či videu a k aktuálnímu releasu Enchanted Lands).

„Za White Wigwam stojí Martin Sýkora, jinak člen nevyzpytatelných Rouilleux a špinavých Pretty Old Sound.“ Na debutové EP Ground/Trigger (2014) letos navázal neméně silnou nahrávkou Zrnění, jíž znovu zaštítil label Red for Colour Blind (Dizzcock či Střed světa). Album inspirované pokusy na pavoucích, kteří pod vlivem drog splétají sítě docela jinak, má podobně omamný vliv i na posluchače.

Koncert proběhne ve čtvrtek 7. prosince v pražském Café V lese, vstupné na místě za stovku. Následujte event.