Ostravský Chee Chaak je zpět – a s ním battle stage i Povodí Ohře

Pořadatelé u příležitosti pátého ročníku zdůrazňují komunitní rozměr akce. A právě díky okruhu spolupracujících kolektivů nabídnou letos dosud nejvíce rozkročený lineup. A v něm tak rozdílné kapely, jako jsou hutné až ukrutné kytarovky Drom, Brünner Todesmarsch anebo Nikander a spolu s nimi křehkou Enchanted Lands či elektronické grobiány V0nt.

„Chee Chaak Festival není výkladní skříní jednoho člověka nebo jednoho kolektivu,“ říkají „čičaci“ a zdůrazňují, že v pátém ročníku jsou namočeni „Sheeva Yoga Crew, kolektiv orlovského klubu Futra, iniciativa Probuď Domy, lidi z Gin&Platonic, Pacino Crew, SF Mini Crew (Coffee Nerds for Liberation), Provoz Hlubina, Korobushka Records a Klubovna Jeden Tag – Galerie Nibiru“. Při pohledu na rozmanitý lineup do sebe vše zapadá.


Na půlkulatém Chee Chaaku se tak vedle výše zmíněných představí třeba vynikající slovenští punks The Wilderness, finští hardcoristi Stolen Kidneys anebo orlovští crusteři Hibakusha. A vrací se i oblíbená battle stage, která letos nabídne souboj Tummo vs Nikander, Kulma vs Brünner Todesmarsch a souboj Edosh vs PTAKZ vs +rhing gavel X jungiez+smrad. Nečekáme nic než všeobjímající lásku.

Pátý CheeChaak proběhne 8. a 9. června v ostravském Provozu Hlubina. Pro dým následujte předprodej. Pro úplný lineup třeba event.