Osmé vyhlašování Vinyly: tři koncerty a křest LP rukou výtvarníka Tomáše Vaňka

Lucerna Music Bar bude hostit koncertní vyhlášení cen Vinyla, kterým provede vedoucí kulturní redakce zpravodajství České televize Petr Vizina. Seriózní večer?

Nominace ve třech kategoriích cen už máte dozajista zažité, připomeneme, že dvakrát v nich figuruje jméno Čáry života a nikoliv poprvé třeba Tomáš Palucha. Jména vítězů se dozvíme už ve středu 13. února, kdy budou ceny předány z pódia pražského Lucerna Music Baru.

Jako každý rok, i letos dotvořil ceny (a bilanční vinyly) přední český výtvarník, tentokrát „významný představitel generace 90. let, držitel Ceny Jindřicha Chalupeckého a v současnosti rektor Akademie výtvarných umění v Praze Tomáš Vaněk.“ Ten „obálku pojal jako reflexivní přesmyčku, která se zamýšlí nad samotnou povahou hudební ceny: co znamená vyhrát, jakou má vítězství váhu a co s tím vlastně potom dál.“ Co obal, to originál.

Dveře LMB se otevřou o půl osmé a návštěvníky budou čekat plnohodnotné sety trojice Floex & Tom Hodge, Čáry života a Market. Předprodej (za symbolické vstupné) běží.