Orlová čeká na pořádnou zimu s Cheechaakem

Do klubu Futra mají namířeno Lvmen, Tomáš Palucha, Schwarzprior i Raw Deal.

Festival Cheechaak netřeba obšírněji představovat, k jeho první zimní verzi je pak dobré dodat zejména to, že se z Ostravy přesouvá do Orlové. A hudba? „Legendární formáty i profesionální pivaři,“ jak jinak. Vedle výše zmíněných se můžeme těšit třeba na Or, Deceased Squirell on the Phone, Lightning Glove (co je s tou novou deskou?) a taky DJ kolektiv Moving Spaces.

Argumentem pro účast je i místo konání – „Futra je snad jediný pevný klubový bod na východ od Ostravy.“ A angažovanost s klubem spjatá si tak náramně rozumí s výstavou Resist, „která se pod kurátorským dohledem I Love 69 Popgejů (tedy Jakuba Adamce a Pavla Pernického) vyjadřuje k aktuálním otázkám politickým, společenským i genderovým.“ Kromě Popgejů vystavují Rafani, Darina Alster, Šimon Kadlčák, Alexey Klyuykov, Wojciech Kucharczyk, Tamara Moyzes anebo Nik Timková.

První Zimnichaak proběhne 27. a 28. ledna 2018 v orlovském prostoru Futra. Nedělní program bude patřit kapelám Tomáš Palucha a Lvmen, ale i veganské večeři. „V neděli taky proběhne komentovaná prohlídka Orlové. Koncert končí nejpozději v deset, poslední autobus do Ostravy jede ve 22:40.“ Tak hezký víkend.