Nové klipy: snění s Danielem O'Sullivanem a noční můry s Myrkur

Polovina dua Grumbling Fur, ale též člen Ulver anebo dříve Guapo láká k povědomému snění, zatímco dánská blackmetalová hudebnice vzývá sílu přírody. Label o její desce hovoří jako o zásnubách Them od Kinga Diamonda s Čajkovského Labutím jezerem. No, uvidíme.

Je to zhruba měsíc, co činorodý Daniel O'Sullivan vydal sólové album VELD, křehkou nahrávku, jíž zaštítil label O Genesis Recordings. Právě z této desky pochází skladba The Swimmer, kterou nyní O'Sullivan spolu s režisérem Michaelem Jamesem Lewisem doprovodili adekvátně zasněným videoklipem. O'Sullivan bude mít v nadcházejících měsících napilno: koncertovat totiž bude nejen k sólové desce, ale i s Grumbling Fur či jako člen This Is Not This Heat a unikátního projektu Charlemagne Palestine & Grumbling Fur Time Machine Orchestra. Našim krajům se však znovu vyhne.

Svým debutem M (2015) vzbudila Amalie Bruun alias Myrkur hodně rozporné reakce, které se odvíjely zejména od toho, jak moc jste jí uvěřili stylizaci blackmetalové divoženky. 15. září jí u labelu Relapse vyjde nová deska Mareridt (v překladu noční můra) a právě z ní pochází velkoryse pojatým klipem doprovozená skladba Ulvinde.

Hudebnice, která nemá ráda, když je jí připomínaná její kariéra modelky, se pro track spojila mimo jiné s Aaronem Weaverem, bubeníkem Wolves in the Throne Room. O skladbě samotné hovoří jako o tracku, v němž se vyznává z potřeby unikat ze skutečného světa, do něhož jakoby nepatřila, do přírody. 11. prosince dorazí Myrkur do Prahy – ve společnosti islandských Solstafir.