Nepravidelně strukturovaný metal zazní čtyřikrát jinak

Do Prahy zavítají kapely, které nahrávací proces zbytečně neurychlují. Francouzští Uneven Structure a tuzemští Madebythefire. Přidají se k nim protinožci z Voyager a domácí Between the Planets.

Uneven Structure se do čela frankofonního djentového hnutí prodrali už v jeho počátcích na konci první dekády 21. století. Po vydání debutového alba Februus (2011) se však soustředili na tvorbu jeho nástupce La Partition, který vyšel až letos. Plzeňští Madebythefire zašli ještě dál. Na jejich debutové album Budet (2013) se čekalo déle než na Čínskou demokracii nastolenou Guns'n'Roses. Takovéto dlouhé čekací lhůty ale obě kapely bohatě vynahrazují osobitými fúzemi. Zatímco Uneven Structure kříží djent, postmetal s ambientem, Madebythefire si zahrávají s výbušnou směsí jazzu a mathrocku.

„Coldplay australského djentu“ jménem Voyager do Prahy přijedou také. Učiní tak vůbec poprvé za bezmála dvacet let své existence, během nichž vedle tradičního progresivního powermetalu nasáli zdánlivě nesourodé vlivy A-ha, djentu, INXS, Soilwork a Toto. Na domácí půdě naopak budou hrát Between the Planets, kteří se při té příležitosti pochlubí novou sbírkou djentu vlastní výroby.

Pro vyznavače oduševnělého technického metalu je rezervován klub Underdogs' na pražském Smíchově na 19. října 2017. Začátek je ohlášený na sedmou večerní. Vstupenky si lze pořídit v předprodeji na smsticket.cz za 259 korun. Kolik bude stát lístek na místě, pořadatelé prozatím neuvádějí, doporučujeme tedy sledovat facebook události.