Na předávání Vinyly bude pokřtěn vinyl s hudbou nominovaných

Slavnostní udílení cen, na jejichž vizuálu se podílel Josef Bolf, se uskuteční v sobotu 10. března v brněnském klubu Fléda, vystoupí na něm kapely slavné i začínající.

Slíbený klubový koncert, na němž budou poprvé předány ceny Vinyla, zná své účinkující i termín. V sobotu 10. března tak na obou pódiích brněnského klubu Fléda zahrají Please the Trees, Gurun Gurun, WWW a Kittchen.

„Samotný akt předání cen bude mít podobu zhruba dvacetiminutového bloku, který budou moderovat hudební publicisté Aleš Stuchlý a Karel Veselý,“ doplňují pořadatelé. Ti připravili též křest vinylu, na který jednou skladbou přispěli tvůrci nominovaní v kategoriích Deska roku a Objev roku. Autorem obalu desky je výtvarník Josef Bolf (viz vlevo).

„Vinyl je zároveň také oceněním pro vítěze – desky, které se budou předávat jako ocenění, Josef Bolf navíc autorsky dotvoří. Autorkou grafické úpravy obalu vinylu je pak brněnská umělkyně Pavla Kačírková,“ říká pořadatelský tým agentury Goliart.

Nominace na první ročník cen můžete studovat na webu Vinyly.

Vstupné na klubový koncert, který je otevřený veškerému publiku, bude 180 korun v předprodeji, pro studenty jen 150. Už nyní jsou lístky k dostání v obvyklých předprodejích.