Na Brutal Assaultu neznají extrémy hranic

Festival potvrdil účast kapel, které by mohly být moc i na něj.

Další kapelou, která na festivalech obvykle nevystupuje, ale u Brutalu udělá výjimku, jsou slovinští Laibach, kteří si stejně jako Rammstein z fašistické estetiky dělají blázny. Ovšem ještě větší úlet by mohla být přehlídka Steve'n'Seagulls, kteří podobně jako polští Acid Drinkers odírají klasické metalové opusy až na jejich bluegrassovou kostru.

Naopak na Brutal s až překvapivě komorními pasážemi chvílemi vyrukují Pain of Salvation nebo Britové Rolo Tomassi, kteří mathcore zjemňují synthpopovými mezihrami. Barvami bude hýřit také hudba Norů Green Carnation a bufet pro „kršnacorové“ Shelter.

Těm, kteří by rádi v programu viděl „nějakou normální kapelu“, lze doporučit spoutanou moudrost ulice (Wisdom in Chains) nebo jinou mlátičku s lapidárním názvem Broken Teeth. Pořádná hardcoremetalová hovada dovalí i z nejslavnější springfieldské ulice (Evergreen Terrace) nebo slumu v São Paulu (Nervochaos). Ani ta však nemají na BDM chrlící indonéské Jasad, jejichž hrdlo za set klidně stáhne celou krabičku cigaret.

Ovšem ještě větší zlo s sebou přivezou z Islandu od sopečného popela umounění Misþyrming nebo projekt Ulsect, v němž společnou temnou řečí mluví členové Dodecahedronu a Textures. Mistrovat je budou thrashdeathoví Messiah ze Švýcarska, kteří se na pódia vracejí po čtrnácti letech.

Toto vše jako vždy na začátku srpna bude číhat v hradebním příkopu pevnostního města Josefova. Tentokrát mezi 8. až 11. srpnem 2018.