Lunchmeat doplnil už tak libový lineup o další jména

Na pražský festival mají vedle Bena Frosta či Jlin namířeno i Lauren Halo anebo Clark. Prostory Veletržního paláce v Praze přivítají letošní ročník už ve dnech 19. – 21. října.

Už jen pár dní a tuzemská hudební událost roku je tu. Klubový hédonismus, experimenty, temnota, multidisciplinární projekty budou na Lunchmeatu fungovat i jako protiváha voleb, jako únik od hlav politiků na každém autobusu i alternativa k nim. V mezičase doplnil festival nabitou soupisku o další jména a zveřejnil kompletní program.

Zastoupení špičkového berlínského labelu PAN rozšiřuje M.E.S.H., který ořezal IDM ve stylu Autechre do syrovější, nepříjemnější podoby, nadále však fascinuje rozbitými rytmy a plochami cizích zvuků.

Vydavatele a vkus na rytmy s ním sdílí Eli Keszler, který si po Rashadu Beckerovi nebo Helmovi zahraje s Laurel Halo. Sólově se plynule pohybuje mezi zběsilými freejazzovými bicími a světem zvukových instalací. Doplnění už tak komplexní hudby Laurel Halo o další rytmické vrstvy zní mimořádně lákavě.

K velkým jménům techna přibyl lehce záhadný producent Rrose, v jeho pojetí je však žánr platformou pro experimenty – s futurismem i stařičkou avantgardou. Párty bude, jen s možností překvapení.

A pokud bude potřeba přeladit se po nekonečném 4/4 diktátu nebo abstraktních experimentech, je tu synťáková (žvýkačková?) lahůdka Aisha Devi a její bizarní, přeplácané a osvěžující alternativní reality.

A přibylo také více českých jmen. Modulárního mága HTRL tak doplní třeba sofistikovaní downtempoví romantici Ba:zel nebo oceňovaný producent Dné. Tak na viděnou.

fotografie Aisha Devi: Luba Mrkvica