Lightning Glove vydali debut a chystají se hrát s Gnod

„Fantasmagorie interiéru“ vyšla pod hlavičkou Red for Colour Blind, jinak též blogu, okolo kterého se tento projekt sdružuje. 20. dubna budou hosty Našeho koncertu v pražském klubu K4, který představí britské šamany Gnod.

Surově raveový projekt Lightning Glove, za nímž stojí mimo jiné Dizzcock a Head in Body (a jehož stálou členkou je nyní i VJka AKa 47), před nedávnem vydal na kazetě svůj debut, který masteroval Rouilleux z labelu KLaNGundKRaCH. Hodně spletitých jmen, hodně uhrančivá muzika.

„Deska obsahuje materiál z let 2011 a 2012, nahraný až na výjimky bez overdubů, takže si drží ‚živou‘ podobu zvuku, kterou na koncertech vystihuje mix ustálených struktur a improvizace,“ píše se v průvodním slovu k materiálu. Kazeta vyšla v počtu devětadevadesáti kusů, hudba je zároveň k dispozici na Bandcampu.

V sobotu 20. dubna zahrají Lightning Glove v pražském klubu K4 spolu s britskou kapelou Gnod, která kombinuje kytarovou psychedelii s výboji elektroniky a způsobuje tak zážitek, jehož přirovnání k tripu nemůže být klišé, neboť jednoduše funguje.