Křest debutu Lebanon jako záminka dýchánku ve Studiu Hrdinů

Kolektiv SDBS nepořádá mnoho koncertů, ale když už se do toho obuje, tak se vším všudy. V pondělí 7. ledna bude okupovat prostor pod pražským Veletržním palácem.

„Prakticky všechny projekty (…) uslyšíte a uvidíte fragmentované mezi sebou a pak zase poskládané dohromady,“ říkají v očekávání lecčeho, jen ne tradičně pojatého koncertního večera. Jeho vrcholem by mělo být představení „unikátně pojatého fyzického releasu“ olomouckých Lebanon, kapely, o které se šeptá nahlas, a která má raději překvapení než promo. Činorodá sestava má prsty v kupě dalších projektů, nejen díky tomu je namístě očekávat různorodost.

A do toho budou hlučet další staří známí: Dead Pigeon Dub „utopili většinu svého mládí v Dälek, Techno Animal a dalších industriálních smyčkách“, o vizuály se (nejen jim) postarají Escher Fucker. Jména Václav Dobiáš (Sweeps04) a Daniel Meier možná znáte ze sólových vystoupení, teď se poprvé naživo spojí v improvizačním setu, čekáme zklidnění.

Melancholii slibuje i Kilián Kešner nebolli Nedory Satori, to Izanasz už je mezi milovníky ambientu všech tvarů zavedeným jménem – mimo jiné díky své značné variabilitě, jsme zvědavi, co předvede tentokrát. Od Amalgama (Letmo, Radio 1) s jistotou čekáme rider feat. butylky piva Hostivar, ale samozřejmě set, který potvrdí jeho renomé vybíravého gurmána i pokud jde o hudbu. A totéž (vyjma těch piv) platí též o Jardovi Petříkovi (Silent Night, Radio Wave).

„Nesmysl? Ano, výborný.“ Jste přejedeni cukroví a hladoví po koncertech? Uvidíme se 7. ledna, následujte event.