Kopřivnici zachvátí pátá Piper Records Night a (Panenské) plameny

Tradiční sešlost, která se točí okolo místního labelu, tentokrát doprovodí i zahraniční kapely. A Povodí Ohře. „Město tatrovek stále žije a místní promotéři–nadšenci se nevzdávají,“ hlásí kopřivnický obecní rozhlas a na pátek 16. listopadu ohlašuje hlasitý večer.

„Máte rádi indie rock, ženy s kytarou nebo kovbojku z pohraničí a zaťatý pěsti? Anebo snad muziku hlubokých devadesátek, stylovou pestrost a chuť experimentovat? V tom případě pro vás máme samé dobré zprávy,“ říkají pořadatelé v čele s Vladimírem Schwarzem (Piper Records) a Markem Horynou (Živá Mandala).

Ti přivítají třeba belgické Star Club West, kapelu sdruženou okolo kytaristy live sestavy Paramount Styles Chrise. Představte si syntézu takových Yo La Tengo, Tortoise nebo Pinback. „Dalším zástupcem zahraniční scény, tentokrát ze sousedního Polska bude písničkářka The Pau. Už po prvních taktech však pochopíte, že se jedná spíše o punkovou kapelu o jednom členu.“

A k tomu Povodí Ohře a „křivdy pohraničí a temné městské legendy z nonstopů“ – kapela se členy kapel Esgmeq, Esazlesa a Climatizado si vybudovali renomé nejen koncertní senzace, rány utržené na společných koncertech se hojí pomalu – a je to tak dobře.

A k tomu všemu ještě Panenské plameny, místní spolek schopný navozovat sdílené emoce. Letos debutovali albem Poníčky, „dvě kytary na tři aparáty, beskydská melodika, devadesátky bez nostalgie daleko za hranicí lokálního výstřelku“.

To vše v pátek 16. listopadu v kopřivnickém Katolickém domě od sedmi večer – přijďte včas.