Kompletní line-up letošního Chee Chaaku je venku

Čtvrtý ročník festivalu Chee Chaak, který se tradičně odehraje v ostravském Provozu Hlubina, proběhne 9. a 10. června 2017. Pořadatelé nyní zveřejňují finální soupisku kapel a představují nový vizuální styl.

Z pochopitelných důvodů je letošní line-up střízlivější a figurují v něm téměř výhradně domácí kapely. „Line-up se smrskl jen na jednu stage. Ale na oba dny jsou připravené battle stage, na kterých se od desíti večer bude bojovat,“ prozrazuje Zuzka Šrámková, která se tento rok stará o většinu organizačních záležitostí okolo festivalu. „Letos se tým trochu rozdělil; Petr už na Chee Chaaku nepracuje, ale naopak stmelil mnohem více lidí, kteří intezivně pomáhají, zapojují se, jsou iniciativní.“

Novinek a změn bude letos vícero. Kromě toho, že se změnila organizační struktura, festival poprvé proběhne kompletně pod širým nebem a také se uskuteční warm up akce s kapelami, jež byly na Chee Chaaku k vidění minulý rok. Na úspěch německých Don Vito je nemožné zapomenout, podobně na Les Spritz, které si pracovně nazvěme třeba italskými Lightning Bolt. Tyto dvě kapely pak doplní pražský drone projekt Sweeps 04. Koncert se uskuteční 27. května uvnitř kašny v Provozu Hlubina.

Line-up Chee Chaaku 2017 je opět – podobně jako vizuály Toma Hrdiny – patřičně barevný, netřeba měnit zaběhnuté pořádky. V soupisce se na samém vrcholu skví BBYB, ostravská legenda (řekněme), plzeňští ██████ nebo Colored Moth, okouzlující berlínský posthardcore, který rozhodně neabsolvoval turné s kapelou At bona fide.

Zklidnění čekejme při setu brněnských Superego Kid, botanického Prodavače nebo kapely Robotra, jež bude jedním z mála zástupců zahraniční scény na festivalu. Špinavé kytary přivezou Or, Vlněna, Pacino, naabovští Microvomit a ostatně také At bona fide osobně. Londýnští Vyk Non se pak vytasí s originálním artpunkem, jehož kořeny hledejme také v ostravské Českobratrské ulici.

Bez elektroniky by to ovšem nebylo ono. Letos se těšme na Ghettoblastery i spřízněného Násilníka, na popgeje Jakuba Adamce i karaoke večírek pod vedením a velením Maria Konvoje.

A konečně, na oblíbené battle stage nás letos čekají následující utkání: 3onany boys vs. 7minut strachu a Vole vs. Apolita. Bude to bolet – ovšem hezky. U šrámů a ran z Chee Chaaku je hojení, jak známo, nežádoucí.