Kázání a vztek v Lucerna Music Baru: přijíždí Algiers

Nápad využít ve 21. století kytarovou hudbu jako nástroj rebelie působí anachronicky až směšně. Vždyť desetitisíce na stadiónových koncertech dinosaurů i open-airových festivalech nejextrémnějšího metalu nechodí z akce do komuny nebo rovnou na barikády, ale spíš do vyhřátého korporátního openspacu. Jistá trojice z Atlanty se k tomu ovšem postavila po svém.

Na eponymním debutovém albu (2015) Algiers spojili hardcorepunkový základ s gospelovými vokály a zázrak byl na světě. Texty se silným společenským apelem konečně doplnila hudba, která je zároveň srozumitelná a burcující. I díky prvkům industrialu, elektroniky, postpunku či country dostaly protestsongy o rasismu a sociální nerovnosti opravdový náboj. Kritika jásala. Následující deska The Underside of Power (2017) ještě pevněji propojila zdánlivě nekombinovatelné žánry, aniž by se nějak zřekla vlivu Frantze Fanona nebo respektu k radikálnímu hnutí Black Panther Party. Ještě více tu vyniká skvělý hlas Franka Fishera. A své vypovídá i to, že se ke kapele nastálo připojil bubeník Matt Tong z Bloc Party.

Koncerty Algiers mají skvělou pověst. Apel, který je při poslechu v obýváku nutně rozředěný, má naživo úplně jinou dynamiku. Algiers tak budou v Lucerna Music Baru především ukazovat, že revoluce – společenská i hudební – ještě pořád není nemožná.

Po vyprodaném koncertě v klubu 007 zde vystoupí v sobotu 16. února. Předprodej běží.