Kanadská minimalistka Sarah Davachi se představí mezi sochami, počet vstupenek je omezen

Kolektiv Genot Centre připravil ve spolupráci s Národní muzeem unikátní koncert. Jako host vystoupí Tomáš Procházka aka Federsel.

V české premiéře přijede do Prahy 14. srpna kanadská minimalistická skladatelka Sarah Davachi. „Hudební vědkyně, skladatelka a pokračovatelka odkazu vrcholných elektronických minimalistů Éliane Radigue, LaMonte Younga či Pauline Oliveros ve svých vzdušných drone kompozicích osobitě kombinuje akustické elementy se zvukem polozapomenutých elektronických syntezátorů,“ píší pořadatelé, kteří její koncert uspořádají v jedné z největších domácích sochařských sbírek. „Obklopena sochami z 11. až 19. století představí svou aktuální nahrávku All My Circles Run.“

Zahraje též Tomáš Procházka aka Federsel (B4, Gurun Gurun, divadelní skupina Handa Gote), který si „libuje v zaprášených analogových přístrojích, jako jsou pásková echa a syntezátory z 60. a 70. let, které kombinuje s obskurními akustickými nástroji.“ Známá firma, netřeba doporučovat.

Koncert proběhne 14. srpna od půl osmé večer ve zmíněném Lapidáriu Národního muzea v areálu Výstaviště Praha-Holešovice. Počet vstupenek, které jsou už k dostání, je striktně omezen na šedesát míst k sezení.