John Zorn se vrací do Prahy ve velkém stylu

Americký skladatel a saxofonista přijíždí s pětihodinovým programem nazvaným příhodně Bagatelles Marathon.

„Zkušenosti s vážnou hudbou, jazzem, rockem, hardcore punkem, klezmerem, animovaným i klasickým filmem, populární hudbou, world music a improvizovanou hudbou dopomohly Johnu Zornovi k vytvoření kontroverzního a vlivného životního díla, které se často vymyká akademickým kategoriím,“ připomínají pořadatelé z Prague Music Performance šíři záběru jedné z nejvlivnějších osobností americké soudobé hudby posledních dekád.

Spolupracovník Laurie Anderson i Mika Pattona a klíčová persona newyorské Downtown scény „je také pevným zastáncem komunitního soužití a neúnavným propagátorem experimentální hudby, filmu, umění, poezie a divadla, který organizuje festivaly, nahrávání a koncerty a napomáhá tak vzniku nových prostorů a příležitostí k uměleckým představením.“ Stačí připomenout aktivity jeho labelu Tzadik anebo bezpočet filmových soundtracků. Jako lákadlo poslouží jeho vklad do Hanekeho ukrutných Funny Games.

Kromě Zorna bude na pětihodinovém představení participovat i dalších třicet umělců, jejich seznam můžete studovat na webu pořadatelů. Vstupenky v různých cenových relacích už jsou v prodeji – John Zorn přijede do Prahy (Forum Karlín) 20. června 2019.