Jednota se rozloučí s létem koncerty a večírkem

Do jedinečných prostor ve Vernéřovicích zavítá šest kapel – každou z nich vybral jeden z ultras promotérského kolektivu Jednota. Čekejte opojný večer a noc.

Rozmanitý program zahájí Lišaj, jemuž letos vyšla skvělá deska Mezina (Genot Centre). „Rozvláčné beaty a ambientní plochy doplňuje o sound specific prvky ze svého okolí. Ať už jsou to industriální ostravské šumy, poklidné cvrlikání louky uprostřed ničeho nebo bezděčně generované a nikým běžně nevnímané zvuky produkované lidskou přítomností.“ Bok po boku zahrají White Wigwam a Rouilleux, kteří se ale představí i sólově. Tvorba White Wigwam „se postupně vyvíjí od klidných ploch po abstraktní rytmické vzorce snované s pavoučí trpělivostí a díky základu v modulárních syntezátorech objevuje úžasné zvukové barvy“, zatímco „introvertní skladatelství“ Rouilleux má v sobě nezměrnou sílu, kterou napíná nejen k překračování žánrů.

Na headlinery tento večer opravdu nehraje, Kalle nicméně asi netřeba představovat nikomu (zdravíme Přemka, fanouška Věry Bílé). „Intimní hudba Kalle zasáhla bezpočet z nás, ať už z desek Live from the Room a Saffron Hills anebo z intenzivních koncertů. Hudba intimní, ale ne voyeurská, emotivní, ale na patetická.“ Hodně se v poslední době mluví taky o Povodí Ohře – kapele složené ze členů kapel Esgmeq, Esazlesa a Climatizado. „Skutečně existenciální zážitky nehledejte v kostele, ale v nonstopu.“ Anebo ideálně v kostele s barem.

Na závěr vystoupí hlukař Paregorik a pak už nevypočitatelná jednotka COOP DJs, která celý dýchánek na hranici léta a podzimu, Polska a Česka dovede do rozbřesku.

Jednota Soulkostel proběhne v sobotu 15. září, všechny detaily hledejte na eventu, který bude průběžně aktualizován.

Mentální, duševní i tělesný doprovod ke konci léta vám přinášejí Jednota Ultras feat. ][, Cáry mlhy, Heartnoize Promotion, Letmo Productions, Marast Music a Naše koncerty.

fotografie: Matěj Hošek