Fotocrime v Brně a Praze oživí osmdesátkovou paranoiu

Kapela, která stvrdila odklon Ryana Pattersona z Coliseum od hardcoru k postpunku, zavítá do Sedmičky a Kabinetu múz. Doprovodí je zajímavosti z místních zdrojů.

Do výrazu Fotocrime díky Nicku Thienemanovi (Young Widows) a baskytaristce Shelley Andersonové ale nepromlouvá pouze Pattersonem prosazovaný postpunk. Jasně patrné jsou také vlivy syntezátorové temnoty nebo věkovitého německého EBM.

Jak toto všechno do sebe zapadá, bude možné posoudit buď 20. prosince 2017 v pražském klubu 007, nebo den poté v brněnském Kabinetu múz. Pořadatel první štace Tomáš Mládek (jinak též Flowers for Whores nebo Repelent SS) si jako podpůrnou kapelu přizval (zatím?) málo známé Baro Chandel z Prahy. Jeho brněnští protějšci z The Shullins naopak upřednostnili rožnovské elektropunkové Kultra! a temnou elektroniku v podání bočního projektu členů Piči z hoven (Blood Pact).

Vstupné na pražský koncert se platí pouze na místě. Vyjde na dvě stě korun. Brněnští pořadatelé cenu lístků sice nezveřejnili, lze však předpokládat, že se příliš lišit nebude. Hrát se však na obou místech začne shodně, a to v osm večer.