Do Prahy míří sci-fi fanatik a producent Yearning Kru

Na české zastávce evropského mini turné ho doprovodí Jára Tarnovski s novým setem a s pořádajícím kolektivem Genot Centre spjatý AV projekt Misty Picture.

„Awe Ix, Ornine, Yearning Kru... Vizionářský kurátor a nepolapitelný hybatel současného digitálního undergroundu stojí za jedním z nejzásadnějších netlabelů posledních let Quantum Natives,“ píší z Genot Centre, kteří mají na podobné solitéry čuch. V Tchaj-peji usazený umělec vydávající u renomovaného labelu Planet Mu (Venetian Snares, Jlin anebo Kuedo) tvoří „pomocí osobité kolážovité techniky samplingu a extrémní digitální manipulace“ a výslednou hudbu doprovází výraznými vizuály. Totéž můžeme čekat i v Praze.

Tam se před ním přestaví se svým novým setem Jára Tarnovski (Gurun Gurun, The Czech Psychedelic Society a d.), který se momentálně chystá na japonské turné s Haco, „na jejímž novém albu (vydává Room40), se výrazně podílel“. Vizuály bude mít na starosti Šimon Levitner aka Reality Congress.

Večer otevře AV projekt Misty Picture, spojení Wima Dehaena, producentky Enchanted Lands a „jedné z největších nadějí českého vizuálního umění“ h5io.

Oči otevírající a bariéry bořící koncert proběhne 23. srpna v prostorách pražského Puncta (Krásova 27). Vstupné je 150 korun.