Desku roku 2018 nahráli podle cen Vinyla Povodí Ohře

Hlasující dvě desítky novinářů ocenily i Bílého kluka a aktivity kolektivu Zvuk.

Osmý ročník cen Vinyla završil koncertní večer v Lucerna Music Baru, kde si cenu pro Počin roku odnesl kolektiv Zvuk. "Zvuk není jen místem pro nadšence do elektroniky, ale zejména fórem pro ty, kteří se chtějí vzdělávat, podílet se o své znalosti a zkušenosti a s respektem aktivně spolupracovat," říká k ocenění boss měsíčníku Full Moon Michal Pařízek.

Objevem roku se stal Bílý kluk, mimo jiné aktivní v kolektivu BCAA, který byl nominován mezi počiny. "Jeho divoké koláže postklubové hudby smíchané z tučných beatů, hlášek z japonského anime, kosmických synth-riffů a jeho éterického vokálu se vymykají kreativnímu kvasu na domácí scéně svým smyslem pro výstřednost a precizností," píše Miloš Hroch, který cenu předal.

Desku roku pak nahráli kluci z Povodí Ohře. Jejich debut se loni setkal s univerzálně kladným přojetím - a je to tak správně. Obhroublé poezie a rozšafné hudby z nonstopů není nikdy dost. Aneb jak píše Karel Veselý: "Tahle kovbojka z pohraničí a dob divokého kapitalismu vám ukradne duši!"

fotografie: Milan Jaroš