Další Silent Night vtáhne do vesmírů Stephana Mathieu a Ipek Gorgun

Předprodej na 11. celonoční koncert začne v úterý 5. září v 10 hodin dopoledne – a jak zajisté víte, neměli byste váhat.

Leitmotivem téhle noci bude pořádajícího kolektivu Genot Centre „hluboký sonický vesmír“. Ten ve své aktuální tvorbě prezentuje jak německá soundartová legenda Stephan Mathieu, tak producentka Ipek Gorgun – nové jméno turecké experimentální scény, debutující na legendárním labelu Touch“.

Na labelech 12k, LINE či Crónica vydávající Mathieu „patří mezi nejdůležitější jména elektroakustické hudby nového tisíciletí. Jeho tvorba sahá od field recordings přes ambient, drone a musique concrète až po abstraktní či minimalistickou elektroniku“. Jeho nejvýraznějším dílem posledních let je „album Before Nostromo, na kterém zhudebnil sny jednotlivých členů posádky vesmírné lodi Nostromo z filmu Vetřelec“.

To Aphelion, album producentky Ipek Gorgun, vyšlo na legendární značce Touch a představuje vtahující vlet „do temného vesmíru plného nevyzpytatelně se šířících ruchů“.

Zatímco pro oba výše zmíněné půjde o české koncertní premiéry, na Silent Night se vrátí „audiovizuální umělec a multimediální experimentátor Jiří Suchánek, [v letech 2005-9] vystupující pod aliasem Mateřídouška“. Dnes jsou „jeho hlavními kompozičními metodami audifikace a sonifikace, které představí v rámci svého vystoupení Atom Tone, založeného na převádění světelných frekvencí atomových čar do slyšitelného spektra“. Dobrou noc.

11. Silent Night proběhne v noci z 23. na 24. září v pražském divadle Ponec. Vstupenky v předprodeji stojí 399 korun (celonoční), respektive 250 (koncerty Gorgun + Mathieu) a pro komfort všech je počet lístků omezen na čtyřicet nocležníků a třicet dalších návštěvníků úvodní koncertní části.