Chelsea Wolfe provede Prahu (ne)vlídnou temnotou

Americká skladatelka a vokalistka Chelsea Wolfe představí v Lucerna Music Baru aktuální album Hiss Spun, na kterém navazuje na své pojetí hudby coby ideálního prostředníka k vymítání vnitřních démonů.

Můžeme se bavit o gotice i doom popu, ona sama coby inspirace pro novou desku zmiňuje tak rozličné hudebníky jako jsou Nine Inch Nails a Tricky. A přestože je její hudba notně zatěžkaná a tím hůře snesitelná pro mainstream, neváhali ji využít třeba tvůrci seriálu Hra o trůny.

Začínala jako písničkářka, jejímu prvnímu pražskému koncertu seděla intimita kavárny Potrvá, pár let nazpět už diktovala z pódia festivalu Brutal Assault, teď má za sebou americké turné s pionýry industriálního metalu Ministry. Nálady a stylovou výlučnost Chelsea Wolfe ale poznáme, ať už zrovna šeptá anebo se obouvá do kytarových riffů. O tom, že metalové inspirace nikdy nepřebíjejí její vlastní osobitost, svědčí i dlouholetá záštita labelu Sargent House, který si na jedinečnosti svých interpretů zakládá.

Chelsea Wolfe v Praze představí ceněné album Hiss Spun, na němž popustila uzdu teatrálnosti, kterou v sobě vždy měla, a k dramatické nahrávce si přizvala nejen kytaristu Converge Kurta Balloua, ale i Troye Van Leeuwena (Queens of the Stone Age) anebo vokalistu Aarona Turnera (Sumac, Isis). Sama Wolfe je i vyhledávanou spolupracovnicí, její zpěv obohatil například hudbu Russian Circles či zbrusu nové album Deafheaven.

Jako support Chelsea Wolfe se v pražském Lucerna Music Baru představí belgická rocková senzace Brutus. Další zajímavosti a aktuality sledujte na facebookovém eventu.