Brutal Assault dál praktikuje dramaturgickou nekromancii

Nadcházející ročník vzkřísí z Podunají pocházejí předchůdce ryzího norského blackmetalu. Kromě nich přislíbili účast také další tělesa napříč žánry.

Maďarští Tormentor naplňují takřka beze zbytku učebnicovou definici kultovní kapely. Současníci Bathory, Celtic Frost nebo Sarcófago se zrodili v roce 1985 na odvrácené straně Železné opony. Svůj zhoubný vliv na budoucí vývoj metalu přičiněním kadárovského režimu mohli šířit až do jeho zhroucení takřka výhradně pokoutně nahrávanými kazetami. Mentoři Mayhem, Dissection, Immortal, Darkthrone nebo Emperor vystoupí mezi zdmi Josefova vůbec poprvé od jejich rozpadu v roce 1991, a to v klasické sestavě ze závěru 80. let minulého století.

Vedle exhumovaného kultu zde zahraje také Wardruna, která nabídne velmi osobité pojetí starého norského folklóru, brutal deathmetaloví Ingested a konečně bordeláři z Converge. Rozhojní už tak velmi nabitý program sestávající namátkou z vystoupení At the Gates, Nails, Obscure Sphinx či Perturbator.

23. ročník Brutal Assaultu zabere severovýchodní stranu pevnostního města Josefova mezi 8. až 11. srpnem 2017. První elektronické vstupenky jsou už nyní k mání zde. Běžné tištěné lístky by měli jít do prodeje výhledově do několika týdnů.