Beseda znovu nabídne to nejlepší ze zdejší scény a k tomu pro začátek Astronautalise

Tradiční (loni vyprodaný a přece příjemně nepřelidněný) festival se letos koná 3. a 4. srpna, kde jinde než v Tasově u Veselí nad Moravou.

Již po šestadvacáté se na přelomu prázdninových měsíců uskuteční Beseda u Bigbítu, festival, jehož název už dávno nenaznačuje, že kytary od podlahy jsou tím, co by nás mělo hudebně živit. Respektive že nejsou tím jediným – a tak v souznění s žánrovou nepředpojatostí letos slibuje koncerty kytarových Pacino, jinak vítězů letošní ceny Vinyla, i posthardcorových Lvmen, ale též elektronického hračičku Ventolina, dreampopové Billow anebo křehké Kalle.

Za jeden z největších taháků pořadatelé důvodně označují rappera Astronautalise, pro kterého půjde o jediný zdejší koncert v rámci festivalové sezony. „S nabitou sestavou hudebníků pak přehraje své největší filmové hity oceňovaný hudebník a producent Jan P. Muchow, držitel čtyř Českých lvů,“ doplňují dramaturgové festivalu. „A ani letos nebude chybět stálice tasovského nočního programu DJ Myslivec,“ o účast našeho redakčního jádra je tedy postaráno.

Samozřejmě nikoliv do počtu doplňujeme ještě jména ústeckých Nauzea Orchestra, slovenského rapového dua Modré hory anebo jejich krajanů Fallgrapp či Tolstoys.

Na druhou várku účinkujících, včetně zahraničních headlinerů, se můžete těšit za pár měsíců. Do Tasova pak na začátku srpna.